- В наявності
- Код: 14
200 ₴
- +380 (68) 623-15-65Viber відповідального агронома
["Виерул", Молдова]
Кишмиш променистий - високоякісний безнасінний високоврожайний сорт винограду. Термін дозрівання-ранньо-середній (125-130 днів). Кущі середньо - або сильнорослі. Листя великі, серцеподібної форми, среднеразрезные, на довгому черешку, світло-зелені. Ягоди середні і великі, золотисто-рожевого і рожево-червоного кольору, продовгуваті, 22x17 (до 25x22) мм, масою 2,5 - 4,0 р. М'якоть щільна. Смак гармонійний, з легким мускатним тоном і ароматом. Цукристість - 17-21%, кислотність - 6-7 г/л. Грона середні і великі, конічні, гіллясті, циліндро-конічні, іноді до 40 см завдовжки, часто лопатеві, середньої щільності і пухкі, масою 200 - 600 м і більше. Визрівання пагонів хороше і задовільний. Плодоносних пагонів - 50-70%, число грон на пагін - 1,3-1,6. Морозостійкість і стійкість Кишмишу променистого до хвороб, звичайна для європейських сортів винограду . Транспортабельність хороша. Вимогливий до рівня агротехніки і грамотності виноградаря. Сорт придатний для тривалого зберігання. Для збільшення розмірів ягід можна застосовувати гіберелін.
Говорячи про достоїнства сортів кишмишу варто відзначити, в першу чергу, відсутність насіння в ягодах і наявність гнучкої лози. Говорячи про променистому Кишмише, садівники відзначають щільність шкірки, що дозволяє йому легко переносити навіть тривале транспортування.
Але за відгуками видно, що це гідність є його недоліком: можна перевантажити кущі і поламати гілки — занадто важкі кетяги гнуть лозу до землі. Тому необхідно обов'язково стежити за нормуванням пагонів і регулювати їх кількість за допомогою обрізки, а також своєчасно прив'язати кущі до опор. Надмірне навантаження на кущ загрожує вам зниженням рівня калію в ягодах, і одночасно з цим — зниженням цукристості, розтріскуванням і водянистостью ягід кишмишу, і як наслідок, збільшенням терміну дозрівання винограду в цілому.Щоб уникнути всіх цих наслідків, варто вживати своєчасних заходів до обрізанні і формуванні плодоносної лози. Пагони у променистого плодоносять буквально все: 60 — 70 відсотків визрівання чудового винограду вам забезпечено.
Если оставить слишком много и перегрузить куст, то на следующий год растению потребуется отдых и урожая на нем будет мало. Либо произойдет мельчание ягоды с потерей вкусовых качеств винограда. Поэтому важно своевременно проводить «зеленые операции» и правильно распределять нагрузку. Если при обрезке кишмиша ориентироваться на это описание, в конце лета можно получить хорошо вызревшие грозди весом более, чем по полкилограмма.
При обрезке важно учитывать следующие факторы: на новых рукавах нужно оставлять по 2–3 глазка, а на старых – до 10–14. При этом общая нагрузка на 1 куст должна быть до 30 глазков (25–30).
Поскольку взрослые кусты винограда довольно крепкие, садить их нужно на расстоянии 2,5–3 метра друг от друга. Расстояние между соседними рукавами получится около 1 метра.
Что касается формировки Лучистого, то тут стоит приложить немного знаний ! Вам следует отдать предпочтение крупной формировке кустов с наибольшим запасом древесины. Обязательна обрезка слабеньких лоз, лучше их оставить меньше, результата будет больше(вспоминаем о весе и плотности ягод!). У садоводов лучистый часто подвергается короткой обрезке(то есть 1 -2 глазка) для избавления от перегрузки .При нехватке микроэлементов или неправильном (то есть слишком обильном) поливе, нотка муската может потеряться и виноград частично утратит свой аромат. Застосування гіббереліну для обробки суцвіть дозволяє домогтися врожаю більш великих ягід.
Користувальницькі характеристики | |
---|---|
Колір | темн.-сін.. |
Смак | шоколад. |
Дозрівання | оченьранний |
- Ціна: 200 ₴